Vergelijking van Hastelloy C276- en C2000-legeringen

Vergelijking van Hastelloy C276- en C2000-legeringen
Hastelloy C276 is rijk aan wolfraam en presteert uitstekend in reducerende/oxiderende media en chloride-omgevingen; terwijl C2000, vanwege het kopergehalte, een superieure corrosiebestendigheid over een breed-spectrum vertoont, vooral in omgevingen met zwavelzuur en gemengd zuur. C2000 heeft een betere uniforme corrosieweerstand, maar bij sommige specifieke chloridetests is de plaatselijke putweerstand soms inferieur aan die van C276. Voor extreme chlorideomgevingen moet C276 worden gekozen; voor toepassingen die een brede chemische corrosieweerstand vereisen (vooral in zwavelzuuromgevingen), moet C2000 worden geselecteerd.
Wat is de maximale temperatuur voor Hastelloy C276?
Hastelloy C-276 is een corrosiebestendige nikkel-molybdeen-chroomlegering. Deze legering is bestand tegen putcorrosie, spleetcorrosie en spanningscorrosie. Hastelloy C-276 kan alleen door koudvervormen worden gehard. Het bedrijfstemperatuurbereik voor Hastelloy C-276 strekt zich uit van cryogene temperaturen tot 750 graden F (400 graden).

Wat is Hastelloy C2000?
Hastelloy C2000 is een veelzijdige corrosie-bestendige legering die voornamelijk bestaat uit nikkel, met aanzienlijke hoeveelheden molybdeen, chroom en koper. Het is ontworpen om uitzonderlijke corrosieweerstand te bieden in een breed scala aan corrosieve omgevingen, inclusief zowel oxiderende als reducerende omstandigheden.
Hastelloy C2000 Chemische samenstelling
| Element | Inhoud (%) |
|---|---|
| Nikkel (Ni) | Evenwicht |
| Chroom (Cr) | 22.0 – 24.5 |
| Molybdeen (Mo) | 15.0 – 17.0 |
| Koper (Cu) | 1.3 – 1.9 |
| Ijzer (Fe) | 3.0 – 6.0 |
| Kobalt (Co) | Kleiner dan of gelijk aan 2,5 |
| Wolfraam (W) | Kleiner dan of gelijk aan 3,0 |
| Koolstof (C) | Kleiner dan of gelijk aan 0,01 |
| Mangaan (Mn) | Kleiner dan of gelijk aan 0,5 |
| Silicium (Si) | Kleiner dan of gelijk aan 0,08 |
| Fosfor (P) | Kleiner dan of gelijk aan 0,02 |
| Zwavel (S) | Kleiner dan of gelijk aan 0,02 |
Het toevoegen van koper kan de weerstand van de legering tegen zuurcorrosie verbeteren, vooral tegen zwavelzuurcorrosie.
Wat is Hastelloy C276?
Hastelloy C276 is een zeer corrosie-bestendige nikkel-molybdeen-chroomlegering, ontworpen voor extreem zware omstandigheden. Het staat bekend om zijn uitzonderlijke weerstand tegen sterke oxidatie- en reductiemiddelen en wordt veel gebruikt in industrieën die superieure corrosieweerstand vereisen.
Hastelloy C276 Chemische samenstelling
| Element | Inhoud (%) |
|---|---|
| Nikkel (Ni) | Evenwicht |
| Molybdeen (Mo) | 15.0 – 17.0 |
| Chroom (Cr) | 14.5 – 16.5 |
| Ijzer (Fe) | 4.0 – 7.0 |
| Wolfraam (W) | 3.0 – 4.5 |
| Kobalt (Co) | Kleiner dan of gelijk aan 2,5 |
| Mangaan (Mn) | Kleiner dan of gelijk aan 1,0 |
| Silicium (Si) | Kleiner dan of gelijk aan 0,08 |
| Koolstof (C) | Kleiner dan of gelijk aan 0,01 |
| Fosfor (P) | Kleiner dan of gelijk aan 0,04 |
| Zwavel (S) | Kleiner dan of gelijk aan 0,03 |
Deze combinatie maaktHastelloy C276bijzonder effectief tegenchloride-spanningscorrosiescheuren, pitten, Enspleetcorrosie.
Hastelloy C2000 versus C276: corrosiebestendigheid

HASTELLOY C276 presteert uitzonderlijk goed in de volgende omgevingen:
Chlorideomgevingen: C276 vertoont een uitstekende weerstand tegen door chloride-geïnduceerde spanningscorrosie, putcorrosie en spleetcorrosie, waardoor het een veelgebruikt materiaal is in sectoren als de scheepvaart, de pulp- en papierindustrie en de farmaceutische industrie.
Reductiemiddelen: Het hoge gehalte aan molybdeen en wolfraam zorgt voor superieure corrosieweerstand onder zeer corrosieve reducerende omstandigheden, zoals:
Nat chloorgas
Hypochloriet- en chloordioxide-oplossingen
Mierenzuur en azijnzuur.
Wanneer kiest u voor C2000:
HASTELLOY C2000 is ontworpen voor omgevingen die tegelijkertijd weerstand vereisen tegen zowel oxiderende als reducerende omstandigheden. C2000 wordt doorgaans gekozen in de volgende situaties:
Aanwezigheid van gemengde zuren: Het synergetische effect van hoog chroom- en hoog molybdeen zorgt ervoor dat C2000 beter presteert dan C276 in verschillende omgevingen.
Zwavelzuuromgevingen: Door de opzettelijke toevoeging van koper vertoont C2000 aanzienlijk betere prestaties in zwavelzuur bij verschillende concentraties en temperaturen vergeleken met C276, wat een cruciale vereiste is voor veel chemische fabrieken.
Zoutzuuromgevingen: C2000 vertoont superieure corrosieweerstand in specifieke zoutzuurconcentraties, vooral in bepaalde zoutzuuromgevingen met hoge- temperatuur en hoge- concentratie, waar de prestaties die van C276 overtreffen.
Hastelloy C2000 versus C276: vergelijking van mechanische eigenschappen
|
Cijfer |
Treksterkte, ksi [MPa] |
Opbrengststerkte, ksi [MPa] |
Verlenging in 2 inch/4D |
Hardheid |
|
B622 N10276 |
Groter dan of gelijk aan 100 [690] |
Groter dan of gelijk aan 41 [283] |
Groter dan of gelijk aan 40 |
90-100 HRB |
|
B622 N06200 |
Groter dan of gelijk aan 100 [690] |
Groter dan of gelijk aan 45 [310] |
Groter dan of gelijk aan 45 |
80-90 HRB |
Qua mechanische eigenschappen vertonen Hastelloy C2000 en C276 verschillende kenmerken. Hastelloy C2000 beschikt over een goede sterkte en ductiliteit, waardoor het geschikt is voor toepassingen die zowel corrosieweerstand als mechanische integriteit vereisen. Het heeft ook een goede lasbaarheid en kan gemakkelijk in complexe vormen worden vervaardigd.
Aan de andere kant is Hastelloy C276 sterker en taaier dan C2000, waardoor het geschikter is voor toepassingen die hoge sterkte en corrosieweerstand vereisen. Het vertoont ook een uitstekende weerstand tegen vermoeidheid, waardoor het geschikt is voor dynamische belastingsomstandigheden.
Hastelloy C2000 versus C276: toepassingen
|
HASTELLOY-legering |
Toepassingen |
Specifieke omgevingen |
|
C276 |
Chloride/reducerende dominante systemen |
Pulp- en papiervergisters, rookgasontzwavelingswasmachines (FGD), afvalwaterzuivering, chemische reactoren die chloriden verwerken. |
|
C2000 |
Universele/gemengde-zuursystemen |
Zwavelzuurconcentrators, farmaceutische reactoren die gebruik maken van gemengde oplosmiddelen, algemene chemische processen waarbij een breed-spectrumbestendigheid nodig is |
Waarom Gnee kiezen als uw leverancier van nikkel-legeringen
✅ Meer dan 18 jaar exportervaring, producten verkocht naar meer dan 80 landen
✅ Gecertificeerd door ISO, SGS en BV
✅ Wereldwijde inventaris van buizen, platen en staven van Inconel-, Hastelloy-, Incoloy- en Monel-legeringen
✅ Aangepaste verwerkingsdiensten beschikbaar – inclusief snijden, polijsten, CNC-bewerking en verpakking
✅ Snelle levering binnen 7-15 dagen, ondersteund door wereldwijde logistieke partners
📦 Verpakking en verzending
Alle roestvrijstalen producten worden op de volgende manieren verpakt:
Houten pallets of kratten
Vochtbestendige-verpakking
Etiketten met ovennummer, standaard- en maatlabels
Wereldwijd verzonden via zee, lucht of express

Over Gneestaal
Gnee Steel is een professionele fabrikant van legeringen op basis van nikkel-, waaronder nikkel 201, nikkel 202, Hastelloy C-276, Hastelloy C-22, Hastelloy B, Hastelloy C-4, Inconel 600, Inconel 625, Inconel 718, Inconel X-750, Incoloy 800, Incoloy 800H/HT, Incoloy 825, Monel 400, Monel K500 en andere legeringsmaterialen op hoge temperatuur. Wij zijn gespecialiseerd in de productie en verkoop van legeringsmaterialen. De producten van Gnee Steel worden veel gebruikt in de lucht- en ruimtevaart, de chemische industrie, de energieopwekking, de automobielsector, de kernenergie en andere gebieden, en we kunnen op maat gemaakte legeringsmateriaaloplossingen bieden op basis van de behoeften van de klant. Voor vragen over de prijzen van legeringsmaterialen of op maat gemaakte oplossingen voor legeringsmaterialen kunt u gerust contact met ons opnemen via e-mail opss@gneesteel.comvoor een offerte.
Vierkante meter gebouwd
Enterprise-werknemers
Jaren ervaring
Partnerlanden





