Vergelijkingsinformatie van Hastelloy C276 / Hastelloy B2 ronde staven
Gnee staal
Vergelijkingsinformatie van Hastelloy C276 / Hastelloy B2 ronde staven
Hastelloy C276-staven (nikkel-chroom--molybdeenlegering) bieden een brede corrosieweerstand, waardoor ze geschikt zijn voor zowel redox- als hoge--omgevingen, en dus een breed scala aan toepassingen hebben. Hastelloy B2 (nikkel-molybdeenlegering) blinkt daarentegen vooral uit in sterk reducerende zuren (zoals zoutzuur). Het molybdeengehalte draagt bij aan de superieure sterkte in zware chemische omgevingen, hoewel staven van C276-legering over het algemeen beter omgaan met een grotere verscheidenheid aan corrosieve media en temperaturen. B2-staven zijn geschikter voor het reduceren van zuren, terwijl ronde C276-staven beter geschikt zijn voor omgevingen met gemengde/oxiderende/hoge- temperaturen.

Gnee staal
Wat is Hastelloy C276?
Hastelloy C-276-legering (UNS N10276) is het eerste gesmede materiaal van een nikkel-chroom-molybdeenlegering. Door het extreem lage koolstof- en siliciumgehalte verlicht het effectief veel problemen bij het lasproces.

Hastelloy C276-staven zijn staaf-vormige profielen gemaakt van een nikkel-molybdeen-chroom-wolfraam superlegering (Hastelloy C-276). Hun belangrijkste voordeel is hun vrijwel-universele corrosieweerstand, waardoor ze effectief bestand zijn tegen extreem corrosieve media zoals sterk oxiderende en reducerende zuren, gemengde zuren, chloriden, nat chloorgas en agressieve zure zoutoplossingen. Ze vertonen een bijzonder uitstekende weerstand tegen putcorrosie, spleetcorrosie en spanningscorrosie. Ze worden voornamelijk gebruikt bij de productie en verwerking van kritische componenten in de meest corrosieve industriële omgevingen, zoals chemische pompen en kleppen, roerschachten, interne reactoronderdelen, bevestigingsmiddelen voor scheepsbouw en componenten voor rookgasontzwavelingssystemen. Ze zijn momenteel de staafvormige grondstof van het hoogste niveau met het breedste bereik van corrosieweerstand onder commerciële legeringen.
Hastelloy B-2 staven zijn staaf-vormige profielen gemaakt van een nikkel-molybdeenlegering (Hastelloy B-2). Hun kernkenmerk is uitstekende corrosieweerstand bij het reduceren van zure media (vooral niet-oxiderende zuren zoals zoutzuur, zwavelzuur en fosforzuur) en chloride-omgevingen met hoge temperaturen, maar ze kunnen bros worden in oxiderende media of bij hoge temperaturen. Het wordt voornamelijk gebruikt bij de productie en verwerking van chemische apparatuur, beitsapparatuur, reactoren en belangrijke componenten die weerstand moeten bieden aan corrosie door sterk reducerende zuren in reducerende omgevingen. Het is een speciaal materiaal voor het hanteren van agressieve media zoals zoutzuur, maar er moet aandacht worden besteed aan de gevoeligheid ervan tijdens verwerking en warmtebehandeling.
Specificatie van Hastelloy C276 / B2 ronde staven
Specificaties:ASTM B574 / ASME SB574
Afmetingen:ASTM, ASME en API
Maat :10 mm tot 100 mm diameter in 100 mm tot 6000 mm lengte.
Lengte:3 tot 6 meter, op maat gesneden lengtes
Finish :Zwart, helder gepolijst, ruw gedraaid, NO.4 afwerking, matte afwerking, BA afwerking
Formulier :Rond, Vierkant, Hexuitdraai (A/F), Rechthoek, Draad (Rolvorm), Wiremesh, Staaf, Baar, Smeedstuk enz.,
Voorwaarde :Koudgetrokken en gepolijst Koudgetrokken, centerloos geslepen en gepolijst
Equivalente kwaliteiten van C276 / B2 ronde staven en staven
| STANDAARD | UNS | WNR. | JIS | GOST | NL | OF |
| Hastelloy C276 | N10276 | 2.4819 | NW 0276 | ХН65МВУ | NiMo16Cr15W | ЭП760 |
| Hastelloy C22 | N06022 | 2.4602 | NW 6022 | - | NiCr21Mo14W | - |
| Hastelloy B2 | N10665 | 2.4617 | - | - | - | - |
Chemische samenstelling van Hastelloy C276 / B2 ronde staven
| Cijfer | C | Mn | Si | S | Co | Ni | Cr | Fe | ma | P |
| C276 | Maximaal 0,010 | Maximaal 1,00 | Maximaal 0,08 | Maximaal 0,03 | Maximaal 2,50 | 50,99 minuten* | 14.50 – 16.50 | 4.00 – 7.00 | 15.00 – 17.00 | Maximaal 0,04 |
| C22 | Maximaal 0,010 | maximaal 0,50 | Maximaal 0,08 | Maximaal 0,02 | Maximaal 2,50 | 50,015 minuten* | 20.00 – 22.50 | 2.00 – 6.00 | 12.50 – 14.50 | Maximaal 0,02 |
| B2 | Maximaal 0,02 | Maximaal 1,0 | Maximaal 0,1 | Maximaal 0,03 | Maximaal 1,0 | Bal | Maximaal 1,0 | Maximaal 2,0 | 26 – 30 | Maximaal 0,04 |
Hastelloy C276 / B2 ronde staven Mechanische eigenschappen
| Element | Dikte | Smeltpunt | Treksterkte | Opbrengststerkte (0,2% offset) | Verlenging |
| Hastelloy C276 | 8,89 g/cm3 | 1370 graden (2500 graden F) | Psi – 1,15.000, MPa – 790 | Psi – 52.000, MPa – 355 | 40 % |
| Hastelloy C22 | 8,69 g/cm3 | 1399 graden (2550 graden F) | Psi – 1.00.000, MPa – 690 | Psi – 45000, MPa – 310 | 45 % |
| Hastelloy B2 | 9,2 g/cm3 | 1370 graden (2500 ºC) | Psi – 1,10.000, MPa – 760 | Psi – 51.000, MPa – 350 | 40 % |
Toepassingen van Hastelloy C-276 ronde staaf versus Hastelloy B-2 staaf
| Industrie / Toepassingsgebied | Hastelloy C-276 toepassingen met ronde staven | Hastelloy B-2 Bar-toepassingen |
|---|---|---|
| Chemische verwerking | Reactoren, kolommen, roerwerken, warmtewisselaars, kleppen, pompschachten voor oxiderende en reducerende zuren, gemengde zuren, chloriden | Reactoren, destillatiekolommen, warmtewisselaars, leidingen, pomponderdelen in sterk reducerende zuren (bijv. HCl, H₂SO₄) |
| Farmaceutisch | Vaten, mixers, leidingen voor agressieve gehalogeneerde en oxiderende chemische synthese | Apparatuur voor zoutzuur-, zwavelzuur- en fosforzuurprocessen met hoge-zuiverheid, zuurterugwinningseenheden |
| Controle van vervuiling | Wassers, kanalen, ventilatoren, interne schoorstenen bij rookgasontzwaveling (FGD), afvalverbrandingssystemen | Wassers, leidingen en tanks voor zeer zure afvalstromen, vooral die chloriden en reducerende zuren bevatten |
| Zuurproductie en -verwerking | Zwavelzuur, fosforzuur, salpeterzuur productie-apparatuur; chloor- en hypochlorietomgevingen | Geconcentreerde zoutzuur- en zwavelzuurproductie-, opslag-, verwarmings- en transportsystemen |
Waarom Gnee kiezen als uw leverancier van nikkel-legeringen
✅ Meer dan 18 jaar exportervaring, producten verkocht naar meer dan 80 landen
✅ Gecertificeerd door ISO, SGS en BV
✅ Wereldwijde inventaris van buizen, platen en staven van Inconel-, Hastelloy-, Incoloy- en Monel-legeringen
✅ Aangepaste verwerkingsdiensten beschikbaar – inclusief snijden, polijsten, CNC-bewerking en verpakking
✅ Snelle levering binnen 7-15 dagen, ondersteund door wereldwijde logistieke partners
📦 Verpakking en verzending
Alle roestvrijstalen producten worden op de volgende manieren verpakt:
Houten pallets of kratten
Vochtbestendige-verpakking
Etiketten met ovennummer, standaard- en maatlabels
Wereldwijd verzonden via zee, lucht of express

Over Gneestaal
Gnee Steel is een professionele fabrikant van legeringen op basis van nikkel-, waaronder nikkel 201, nikkel 202, Hastelloy C-276, Hastelloy C-22, Hastelloy B, Hastelloy C-4, Inconel 600, Inconel 625, Inconel 718, Inconel X-750, Incoloy 800, Incoloy 800H/HT, Incoloy 825, Monel 400, Monel K500 en andere legeringsmaterialen op hoge temperatuur. Wij zijn gespecialiseerd in de productie en verkoop van legeringsmaterialen. De producten van Gnee Steel worden veel gebruikt in de lucht- en ruimtevaart, de chemische industrie, de energieopwekking, de automobielsector, de kernenergie en andere gebieden, en we kunnen op maat gemaakte legeringsmateriaaloplossingen bieden op basis van de behoeften van de klant. Voor vragen over de prijzen van legeringsmaterialen of op maat gemaakte oplossingen voor legeringsmaterialen kunt u gerust contact met ons opnemen via e-mail opss@gneemetal.comvoor een offerte.
Vierkante meter gebouwd
Enterprise-werknemers
Jaren ervaring
Partnerlanden





